Скільки електроенергії споживають Ваші побутові прилади?
Через масовані обстріли ракетами критичної інфраструктури країни, українців просять серйозніше поставитись до питання економії електроенергії. Розумне та економне споживання дає можливість енергетикам повноцінно ремонтувати пошкоджені окупантами мережі.
З настанням холодів споживання електроенергії неминуче зростає, адже до звичних нам пральних машин, прасок, чайників та комп’ютерів додаються ще обігрівачі. Крім того, чимало споживачів вже встановило у своїх оселях бойлери. Все це разом в середньому близько 100-150 кВт на місяць.
Як споживати відповідально та допомогти енергетиці витримати постійні удари? Скільки електроенергії споживають різні побутові прилади?
- Лише на освітлення в середньому споживається близько 60 кВт на місяць. Щоб споживати менше, варто лише започаткувати просту звичку - не вмикати світло без потреби. Наприклад, виходячи з кімнати не забувайте його вимкнути. Також замініть неощадливі лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи, які споживають на 80% менше електроенергії.
- Електрообігрівачі, водонагрівачі (бойлери), кухонні електроплити, мікрохвильові печі, пральні машини, електричні духові шафи, електрочайники (кавоварки), праски, посудомийні машини, кондиціонери, пилососи: все це потужні енергоємні побутових прилади. Перенесіть використання вказаних електроприладів на денний або нічний період, коли рівень навантаження на енергосистему найнижчий. Цим ви суттєво допоможете енергетичній системі пройти вечірні піки навантаження, що має зменшити потребу в аварійних відключеннях.
- Потужний комп’ютер, що працює 3-4 години на день, за місяць «з’їсть» близько 45 кВт·год. Ноутбуки більш економні й зазвичай споживають майже втричі менше електроенергії за той самий час роботи. Не залишайте техніку у «сплячому» режимі, щоб не витрачати енергію марно.
- Холодильник – один із небагатьох приладів, що працює цілодобово. За місяць цей прилад споживає близько 30 кВт·год. Відстань від холодильника до стіни має бути щонайменше 5 см – інакше перевитрата енергії сягне 30%.
- Електрочайник – невеликий прилад, але «прожерливий»! Його потужність в залежності від моделі – від 1000 до 3000 Вт. Якщо ви щодня вмикаєте чайник з середньою потужністю на 15 хвилин, за місяць пристрій споживає приблизно 11 кВт·год електроенергії.
- Тихі «пожирателі»: мало хто замислюється про те, скільки техніки в будинку знаходиться в постійному режимі очікування: телевізори, комп'ютери, принтери, ксерокси і ноутбуки, духовки і посудомийні машини, мікрохвильові печі, мультиварки і хлібопічки і багато інших непомітних споживачів електроенергії. А між тим, всі вони день у день споживають електрику, і в разі, коли такі прилади в розетку будуть включатися тільки в міру необхідності, економія електроенергії буде суттєвою.
- Трохи менше електроенергії – орієнтовно 9 кВт·год на місяць – використовує телевізор, якщо дивитися його по 3 години на день. Обирайте сучасну техніку не менше класу «А» – вона енергоефективніша за старі моделі.
- Праска та фен мають приблизно однакову потужність. Кожен із цих приладів, якщо використовувати годину на тиждень, за місяць споживає близько 6 кВт·год.
Такі заходи дають можливість енергетикам якомога швидше відновити ушкоджені енергооб’єкти, балансувати систему та забезпечувати енергоживленням всіх споживачів.
31.10.2022