Запитували - відповідаємо

Куди звертатись побутовому споживачу для укладення/переукладення договору?

При зміні власника побутовий споживач спочатку звертається до філій АТ «Чернігівобленерго для укладання договору про надання послуг з розподілу електричної енергії. Після оформлення договору на розподіл електричної енергії, побутовий споживач звертається до ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» для укладання договору про постачання електроенергії з обранням відповідної комерційної пропозиції.

У рахунках на оплату за спожиту електричну енергію неправильно вказані показники лічильника електроенергії. З чим це пов’язано?

ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» здійснює нарахування за обсягами електричної енергії, які надає оператор системи розподілу, тобто АТ «Чернігівобленерго». Кожного місяця споживачі передають показники лічильників електроенергії. Прийом даних стартує за 2 календарні дні поточного місяця, а завершується на 3-тій календарний день наступного. У разі неотримання до 3 числа місяця, що настає за розрахунковим, показників лічильника, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії по Споживачу за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом значення середньодобового обсягу споживання. Щоб такого не сталося, необхідно щомісяця передавати дані свого лічильника за допомогою різних сервісів передачі даних.

Коли і як починає формуватися рахунок за електроенергію?

Якщо Ви передали показники в зазначені терміни, після закінчення періоду прийому даних починається їх обробка. АТ «Чернігівобленерго» обробляє дані та передає остаточні об’єми споживання кожного споживача ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ». З 6-го числа кожного місяця, відповідно до об’ємів споживання, починають формувати рахунки. Вже з 10-го числа споживачі можуть бачити ці рахунки і сплачувати їх в онлайн-сервісі «Особистий кабінет». Також стартує доставка рахунків поштою. Для уникнення відключення від електропостачання, сплачувати за електроенергію необхідно щомісячно.

Скільки часу є на оплату рахунку і як швидко надходять кошти?

Споживач повинен сплатити рахунок, за спожиту електричну енергію, протягом 10 робочих днів з моменту отримання рахунку. В такому разі, всі оплати будуть відображені правильно. Щоб не виникало непорозумінь з оплатою, варто сплачувати за послуги в повному обсязі. При розрахунках за електроенергію варто пам’ятати, що кошти надходять до ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» від трьох, до п’яти робочих днів, в залежності від того, як були здійснені платежі (через банк чи пошту).Вихідні та святкові дні не враховуються. Для оплати послуг споживачі можуть скористатися низкою дистанційних послуг

Як формується ціна на природний газ?

Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється за вільними цінами. Ціна природного газу ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» формується щомісяця відповідно до ринкових умов.

На яких підставах ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» розпочало постачання природного газу?

З метою покращення обслуговування, компанія вирішила надати споживачам та потенційним клієнтам можливість обрати єдиного постачальника, який надаватиме послуги не тільки з постачання електроенергії, а й природного газу. ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» пройшло всі необхідні процедури для старту роботи – отримало ліцензію, уклало всі необхідні договори для купівлі природного газу на ринку.

Хто може отримувати послуги Товариства з постачання природного газу?

Укласти договір про постачання природного газу з ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» може фізична особа-підприємець або юридична особа.

Яка процедура зміни постачальника?

Кожен побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника шляхом укладення з ним договору постачання природного газу. Отримання новим постачальником заяви-приєднання до договору постачання природного газу від споживача, який має намір змінити діючого постачальника, є початком процедури зміни постачальника. Постачальник природного газу не пізніше трьох робочих днів з дня отримання від споживача заяви-приєднання до договору постачання природного газу (за умови, що у визначений термін постачальник не прийняв рішення про відмову в укладенні договору) направляє на інформаційну платформу у порядку, встановленому Кодексом газотранспортної системи, повідомлення про намір споживача змінити постачальника природного газу. Постачання природного газу новим постачальником починається з дня, наступного за днем реєстрації споживача в Реєстрі споживачів постачальника.

Сплачуй легко

ЕНЕРГО
ПРЕМІЯ

Особистий кабінет